تبلیغات
حسین محمدیان
قالب وبلاگ

حسین محمدیان
 

بعد از 50 ثانیه از آغاز نماز چه اتفاقی میافتد؟

كشف یك معجزه الهی توسط دانشمندان آمریكایی!

یك دانشمند آمریكایی به نام "رامشاندرن" در تحقیقی كه در مورد وضعیت بدن انسان هنگام نمازخواندن، با مجموعه‏ای از پژوهشگران آمریكایی انجام داد، به فعالیت بیشتر مغز انسان و آرامش روحی هنگام نماز آگاه شد.

در این تحقیق علمی، مشخص شدن این وضعیت پس از 50 ثانیه از آغاز نماز ، آشكار می‏شود. براساس این بررسی ، آمده است:

میانگین ضربان قلب و احتمال لخته شدن خون به صورت مشترك در حین نماز بین20 الی 30 درصد كاهش می‏یابد و همچنین پوست بدن مقاومت بیشتری پیدا می‏كند.

همچنین در عكس‏هایی كه از مغز در هنگام نماز گرفته شده است، فعالیت مغز نمازگزار به صورت قابل توجهی در مقایسه با حالت‏های عادی افزایش پیدا می‏كند و نورون‏های عصبی به صورت نورانی در اشعه‏های دریافتی از مغز به نمایش در می‏آید.

روزنامه "واشنگتن‏پست" در این رابطه نوشت: این تحقیقات علمی اسرار نهان مغز انسان را روشن می‏كند. روزنامه " ساینس" نیز با تقدیر از اینگونه تحقیقات بر رابطه قطعی دین و علم تاكید كرد. منبع abna.ir

0000000000000

چرا رو به قبله خوابیدن مستحب است؟

ازحضرت علی علیه السلام منقول است كه : مؤ من بردست راست و رو بقبله میخوابد اما پادشاهان بر دست چپ میخوابند. همچنین در روایتی از حضرت صادق ع منقول است كه دراكثر اوقات رسول خدا رو بقبله مى نشست. امروزه تحقیقات علمی ثابت كرده است كه :

اگر رو به قبله بخوا بیم آهن در جدار رگ ها رسوب نمی كند و آهن بدن افزایش می یابد و تصلب شرایین و عوارض قلبی ایجاد نخواهد شد .همچنین به كبد كه قسمت كننده آهن بدن است ، لطمه شدید وارد نمی شود.

منظور از روبه قبله خوابیدن این است كه سر روبه مغرب و پا رو به مشرق قرار گرفته و صورت رو به قبله باشد . تامین مناسب آهن بدن برای دختران نوجوان بیش از دیگران ، ضروری به نظر می رسد.

......................

آوای قرآن ، تأثیر مثبتی بر درمان ناباروری زوجین دارد.

دكتر نیره خادم با ارائه ی مقاله ای در اولین همایش سراسری انجمن متخصصان زنان، مامایی و نازایی، صدا درمانی را یكی از روش های طب مكمل در جهت بهبود نازایی عنوان كرده است. در این پژوهش كه با هدف بررسی صدا درمانی بر موفقیت تلقیح داخل رحمی انجام شده، آمده است كه 327 زوج نابارور متقاضی انجام مراحل ابتدایی عمل تلقیح داخل رحمی یا IUI* *(INTRA-UTERINE INSEMINATION)به صورت تصادفی در سه گروه قرآن، موسیقی و شاهد تقسیم و بررسی شدند. در این تقسیم بندی، 110 نفر با صوت قرآن، 105 نفر با موسیقی و 112 نفر به عنوان شاهد(یعنی بدون استفاده از روش خاصی) مراحل درمان را گذراندند. نتایج این پژوهش از وجود ارتباط معناداری میان پاسخ مثبت به آزمایش ها در بخش های مختلف درمان را در گروه گوش كننده به قرآن نشان داده است .نتایج این تحقیق نشان می دهد كه در گروه قرآن از میان 110 نفر شركت كننده در آزمون های باروری، 18 مورد پاسخ مثبت به درمان در هر سیكل (IUI) دیده شده است. این در حالی است كه در گروه گوش كننده به موسیقی از میان 105 نفر تنها 10 مورد پاسخ مثبت و در گروه شاهد از میان 112 نفر، تنها 6 مورد پاسخ مثبت به این آزمون ها یافت شده است .


[ دوشنبه 7 فروردین 1391 ] [ 10:35 ب.ظ ] [ حسین محمدیان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار وبلاگ حسین محمدیان
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

سرکه