تبلیغات
حسین محمدیان
قالب وبلاگ

حسین محمدیان
 

امروزه نام مالزی در دنیا به عنوان کشوری زیبا، امن، مدرن، چند فرهنگی، آزاد و از همه مهمتر مهمان پذیر ، بر سر زبان ها افتاده است. مالزی کشوری است با پیشیه استقلال 52 ساله که توانسته است الگویی از مدیریت و کشور داری را به نمایش گذارد. ابعاد پیشرفت مالزی گسترده اند اما نقطه قوت این کشور تنوع فرهنگی و آزادی آن است. این تنوع خودبخود موجب می گردد هیچ گاه حس غریبه بودن به شما دست ندهد. مردم آرام و خوش برخورد مالزی خارجیها را به راحتی پذیرا هستند


با سفر فقط به یك نقطه از دنیا ، با تنوع فرهنگهای آسیایی آشنا می شوید. مالزی كشور مردم صلح دوستی است كه از ن‍ژادهای مختلف با هارمونی در یك سرزمین مشترك زندگی می كنند. با جنگلهای انبوه باران خیز با تنوع گیاهی و گونه های جانوری مختلف، سواحلی با شنهای طلایی و آبهای گرم و درختان نخل جنبان. آبهای صاف آبی رنگ كه از آبهای خروشان اقیانوس سرچشمه می گیرند. دارای مناطق مرتفع برای كسانی كه بدنبال آب و هوای خنكتر هستند، و تمام اینها با غذاهای عالی مالزیایی تلفیق شده است. بازار خرید در مالزی در مجتمع های تجاری مجهز و همچنین بازارهای سنتی شبانه بسیار لذت بخش می باشد.

 باید خود به مالزی آمده و از زیبایهای آن دیدن كنید. خوشبختانه در مالزی بسیاری از مشکلاتی که مسلمانان و به خصوص ایرانی ها در سایر نقاط دنیا با آن مواجه می شوند وجود ندارند یا چندان مشهود نیستند.

شرایط زندگی:
كشور مالزی با مجهزترین ساختارهای زیربنایی و امكانات در بالاترین رده استاندارد زندگی در منطقه وجود دارند.  شما هزینه زندگی در یک کشور ارزان را در ازای زندگی در محیطی توسعه یافته و آزاد متقبل میشوید.

هزینه زندگی:
هزینه زندگی در پایین ترین حد آسیا بوده كه در همین وضعیت برای مدت طولانی قرار خواهد گرفت، زیرا دولت مالزی تلاش زیادی برای پایین نگهداشتن تورم با توجه به مدیریت مفید و موثر اقتصادی و در نتیجه پایین نگهداشتن قیمت اجناس انجام داده است


آب و هوا:
مالزی دارای هوای مطبوع استوایی با بارنهای ملایم در سراسر سال می باشد. همچنین مناطق مسكونی و تفریحی در ارتفاعات با هوای همیشه بهاری در سرتاسر كشور وجود دارد.


محل اقامت:
مكانهای مسكونی مناسب از قبیل ویلا (برای استراحت تابستانی) آپارتمان و مجتمع های آپارتمانی مدرن در سرتاسر مالزی وجود دارد. همچنین واحدهای مسكونی زیبایی در مناطق توریستی در مناطق ساحلی، در نزدیكی جنگل،در پاركها و مناطق تفریحی و مركز شهر وجود دارد.


مردم مالزی:
در مالزی شما سه نژاد از قدیمی ترین تمدنهای آسیا را مشاهده می كنید كه عبارتند از- مالایی، چینی و هندی. تلفیقی غنی از رسومات بومی كادازن ها، ایبان ها و جوامع سنتی دیگر سباح و ساراواك در جزیره بورنئی. كه این مجامع تحت تاثیر انگلیسی ها، پرتقالی ها، هلندی ها و تایوانی ها قرار گرفته اند. مالزیایها حقیقتاً معجونی از فرهنگهای مختلف می باشند.  ایرانیها در مالزی از احترام درخوری میان مردم بومی برخوردارند.

 

زیرساختها:
تمامی كشور با جاده های مدرن، ریل راه آهن، خطوط هوایی و دریایی به هم متصل هستند. وسایل حمل و نقل عمومی عبارتند از اتوبوس، تاكسی و قطار كه بسیار راحت و ارزان در دسترس همگان است.از کوالالامپور میتوان با هزینه بسیار کم به صورت زمینی به بانکوگ یا سنگاپور و سایر نقاط آسیا و اقیانوسیه سفر کرد.


ثبات سیاسی:
دولت حاكم یكی از قدیمی ترین دولتهای منتخب و دموکراتیک در دنیا می باشد. دولتی كه نماینده تمامی ادیان، نژادها و فرهنگهای بنیانی مالزی می باشد. در حقیقت، مالزی یكی از با ثبات ترین كشورهای دنیا می باشد. این مهم هم برای زندگی و هم برای سرمایه گذاری جذابیت خاصی ایجاد کرده است.


امنیت:
آمار نشان دهنده اینست كه مالزی یكی از امن ترین كشورهای دنیا می باشد كه آمار جرم و جنایت در آن بسیار پایین است.


غذا و میوه:
مالزی ارائه دهنده انواع غذاها و میوه های محلی و بین المللی برای هر نوع ذائقه و بودجه ای است. با توجه به انواع نژادها و فرهنگها كه با هم در حال زندگی هستند، طبیعی است كه هر نژادی بهترین غذای دیگری را انتخاب كرده و مالزی را به بهشت غذاهای آسیایی تبدیل نموده است. میوه های منطقه گرمسیری مالزی منحصر به فرد و عجیب بوده و به انبوه در سرتاسر سال یافت می شود.  مردم مالزی و همچنین دهها میلیون توریستی که هر سال از مالزی دیدن میکنند همواره نسبت به تجربه غذاهای سایر ملل خوشبین هستند و یک زمینه سود آور سرمایه گذاری رستوران میباشد.

ورزش و تفریح:
در كشورمالزی مناطق تفریحی زیادی برای خانواده ها وجود دارد. كسانیكه در جستجوی هیجان بیشتر هستند می توانند از پاركهای نشاط آور مخصوص استفاده كنند، در عین حال كسانیكه به دنبال محلی برای استراحت هستند می توانند به پاركهای دریاچه ای سفر كنند. مالزی دارای نزدیك به 200 زمین گلف طراحی شده توسط نامیان این حرفه می باشد که مکان مناسبی برای گلف بازان حرفه ایست. این مكانها هم برای گلف بازان حرفه ای كه مشتاق بازی رقابتی بوده و هم بازیكنانی كه از رقابت دوستانه لذت می برند آماده است. از ورزش های حرفه ای و گران قیمت که بگذریم امکاناتی نظیر سالن های مجهز بدنسازی و استخر های زیبا در کنار زمین های تنیس استاندارد امکاناتی به حساب می آیند که به راحتی در همه مناطق مسکونی، آموزشی و تجاری در دسترس می باشند.


سلامتی و تندرستی :
مكانهای مناسب زیادی برای استراحت و تندرستی و شادابی در مالزی چه در جزایر بكر و دست نخورده و چه در مركز شهر وجود دارد. مالزی یكی از كشورهایی است كه دارای بهترین مراكز تندرستی در دنیاست، كه شامل ماساژ سنتی مالایی، درمانهای سنتی هندی و طب سوزنی شرقی می شود كه باعث شده تا از مشکلات بیماری در مالزی به شدت كاسته شود.  همچنین دسترسی به پیشرفته ترین امکانات مدرن پزشکی و بیمارستانهای دولتی و خصوصی آن هم با استفاده از بیمه بسیار ارزان درمانی یکی دیگر از مزایای این کشور زیبا میباشد. از طرف دیگر رسیدگی به بیماران نیز از شرایط مطلوبی برخوردار است.


مراكز خرید:
از خیاطان زنانه تا هنرمندان صنایع دستی قومی و مدعیان مفرغ كار بین المللی، مالزی در برگیرنده تمامی آنها می باشد. شما می توانید از آسایش و راحتی خرید در فروشگاها و مراكز خرید مجهز به دستگاه تهویه لذت ببرید. در كنار خرید، اعضای خانواده می توانند از تماشای فیلم، بازی بولینگ و یا صرف غذای مورد علاقه لذت ببرند. در همه زمینه ها از لوازم آرایش گرفته تا مواد غذایی و مبلمان مالزی بهشت خریداران است. خریداران همچنین می توانند از اشیای عتیقه به نمایش گذاشته شده در ویترین سمساری ها دیدن نموده و لذت ببرند. به این بازار پر هیجان چانه زنی شبانه ملحق شوید كه یكی از خصوصیات زندگی محلی است. بهترین زمان برای گرفتن تخفیف قابل ملاحظه برای خرید در زمان فیستیوالهای حراج می باشد.
 

تحصیلات:
كشورمالزی از یك سیستم پیشرفته تحصیلی به صورت خصوصی و دولتی برخورداراست و مكانی مناسب برای تحصیل از دبستان تا بالاترین مقطع تحصیلی می باشد. در تمامی شهرهای بزرگ مدارس بین المللی معروفی موجود هستند كه به زبان انگلیسی تدریس می كنند. همچنین كالج ها و دانشگاه های خصوصی وجود دارند كه دوره های تحصیلی به موازات دانشگاهها و كالج های معروف دنیا ارائه می دهند. مالزی همچنین مكانی مناسب برای كسب مقاطع تحصیلی عالی در سطح بین الملل با هزینه قابل قبول می باشد، كه بعنوان مركزی برای تحصیلات عالی در منطقه بوجود آمده است
.


امكانات درمانی:
در طی سالیان، مالزی بعنوان یك مركز درمانی در آسیا تبدیل شده است كه در بر گیرنده امكانات درمانی بسیار هنرمندانه و پرسنل شایسته می باشد و در مكانی واقع شده كه می تواند به مردم سایر نقاط دنیا خدمات درمانی ارائه نماید.


برجهای دو قلوی پتروناس

برج مخابراتی کوالالامپور

پارک ک ال سی سی

مرکز خرید کی ال سی سی

 

پارک آبی سان وی لاگون

مسجد نگارا

مسجد جامع مالزی[ چهارشنبه 15 شهریور 1391 ] [ 01:52 ب.ظ ] [ حسین محمدیان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار وبلاگ حسین محمدیان
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

سرکه